Koncern odzieżowy LPP

Oferujemy usługi: biuro rachunkowe toruń i poza tym kadry i płace narzędzia compliance

Jednym z największych koncernów odzieżowych w Polsce jest bez wątpienia LPP. Skupia on w sobie takie marki jak Reserved, House, Cropp, Mohito oraz Sinsay. Grupa prowadzi sprzedaż w prawie 1500 sklepach, które zlokalizowane są w 13 krajach. Centrala spółki znajdzie się w Gdańsku.

Tam znajdowała się od początku. Od 2001 roku LPP jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W dniu, kiedy spółka wchodziła na giełdę jedna akcja kosztowała 48 złotych. Obecnie średnia cena za akcję to około 8700 złotych.

Produkty, które produkowane są przez LPP nie są sprzedawane tylko w Polsce. Są także sprzedawane w Niemczech, Czechach, Słowacji, w Rosji, na Ukrainie, w Bułgarii, Łotwie, Estonii, Chorwacji. LPP to nie tylko sprzedaż. Warto wiedzieć, że LPP to przede wszystkim właściciel największego oraz najnowocześniejszego centrum dystrybucji w całej Europie.

Centrum znajduje się pod Gdańskiem. Przez cały czas jest ono modernizowane. LPP wydaje naprawdę sporo pieniędzy na to, aby było ono uzupełniane o brakujący sprzęt. Mówi się o tym, że w 2015 roku jest ono już w stanie wysyłać 1 150 000 produktów każdego dnia.

W magazynie, które znajdują się w tym centrum znajduje się 740 tysięcy miejsc, w których można składować opakowania oraz produkty. Mówi się także o tym, że centrum jest przygotowane do tego, aby przyjmować każdego tygodnia 740 kontenerów. Trzeba także wspomnieć o tym, że LPP nie posiada żadnych fabryk. Odzież, która jest sprzedawana pod markami będących w posiadaniu LPP jest produkowana w Azji.

Jednak nie tylko. Pochodzi także z innych krajów..

© 2019 EKO zarządzanie. Wszystkie prawa zastrzeżone.