www.izabelakopec.pl

Okazuje się, że wiele firm, które zdecydują się na zarzadzanie, które uwzględnia ochronę środowiska będzie mogło pochwalić się dodatkowym wsparciem. Przede wszystkim także firmy te, jak i osoby decydujące o procesach zarzadzania, będą mogły uzyskać szereg informacji, o tym, jak być bardziej eko i jak przeprowadzać takie procesy, jak ekozarządzanie. Co to sprawi?

Otóż chodzi tutaj o system o nazwie EMAS, który jest systemem prostym dostosowanym do wymogów unijnych, a przy okazji wspiera ekozarządzanie.

Czym jest ekozarządzanie oraz system ekozarządzanie EMAS. Ekozarządzanie to oczywiście takie zarządzanie firmą tudzież przedsiębiorstwem, aby minimalizować negatywny wpływ firmy czy przedsiębiorstwa na środowisko naturalne. A system EMAS czyli system ekozarządzanie i audytu, którego pełna nazwa brzmi: Eco-Management and Audit Scheme ma wspierać te procesy. Jest to funkcjonujące w Unii Europejskiej narzędzie zarządzania przeznaczone dla różnego rodzaju przedsiębiorstw produkcyjnych, zarówno dużych, jak i małych, także przedsiębiorstw usługowych (ważne jest to w przypadku firm transportowych), ale także placówek naukowych, instytucji finansowych, szkół, urzędów administracji publicznej. Podsumowując, naprawdę różnych podmiotów i instytucji.

Dzięki temu, że wszystkie powyżej wymienione zainstalują u siebie EMAS, będą mogły w pełni nadzorować wpływ na środowisko naturalne i kierować organizacją tak, aby uwzględniać w tym aspekty środowiskowe. A przecież proces zarzadzania firmą ma wiele oblicz, a więc ekozarządzanie także powinno przebiegać na różnych poziomach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *